45 Günde Elektronik Sınav ile Ehliyet Alabilirsiniz.

Elektronik ehliyet sınavı için randevu alınmaktadır. Merkezi sınav gibi aylarca beklemeye gerek yoktur. Eğer kursiyer sınavdan başarısız olursa yeni bir sınav için en erken 15 gün sonra e-sınava girebilmek için randevu alabiliyor.
DETAYLI BİLGİ

A2 Ehliyet

A2 Ehliyet Şartları

A2 Ehliyet İçin Yaş Sınırı

17 (Yaşını doldurup 18 den gün almış olmak,sürücü kursuna kayıt olunduğunda dönem açılış tarihinde yaşını doldurmuş olmak
Kullanabildiği Araçlar : Mobilet, Motorsiklet, Scooter

Herhangi bir ehliyeti olmadan direk A2 sınıfı ehliyet almak isteyen adaylar; Toplam 90 soruluk Motor Tekniği (20 soru),Trafik ve Çevre Bilgisi (40 soru) ve İlkyardım Bilgisi (30 soru) derslerinden test sınava katılırlar. Test sınavından başarılı olan adaylar A2 ehliyet sınıfı için bağlı bulundukları sürücü kursunun motosikletiyle veya tercihen kendi motosikletleriyle direksiyon Sınavına girerler.

B veya E sınıfı ehliyete sahip olup A2 sınıfı sürücü belgesi almak isteyenlerse; sadece 20 soruluk Motor Tekniği Dersinden test sınavına girerler. Başarılı olduktan sonrada Direksiyon sınavına katılırlar. Trafik Şubesine eski ehliyeti iade edip (eski ehliyet sınıfına göre) B+A2 veya E+A2 sınıfı yazan yeni bir ehliyet kartı alırlar.